SU-JOK

Tato metoda velmi pomáhá. Je to ucelený systém léčení, má mnoho léčebných efektů a využívá mnoho pomůcek. Chci vám poradit postup, který mám vyzkoušený a mám s ním výborné zkušenosti. Předala mi ho MUDr. Zinaida Sadová, má učitelka Su-Joku. Jedná se o posilování imunitního a energetického systému pomocí moxování, tj. prohřívání základních  energetických bodů na ruce.

Moxa - vypadá tvarově jakoby doutník, je z pelyňku. Moxa se zapálí, má velkou výhřevnost a dobře prohřívá konkrétní místa. Má velkou léčivou schopnost. Není na jedno použití, po zhasnutí se používá dále. Vydrží až několik "kol" podle délky aplikace. Kupuje se ve speciálních obchodech, dá se objednat i přes internet na www.sujok.cz.

 

Základní energetické body (ZEB)

 

Někdy se jim říká i kouzelné body. Energie vstupuje těmito body do celého těla. Jsou vhodné pro prohřívání u všech pacientů při únavě, chronických onemocněních, při nachlazení atp. Na jednotlivé body působíme moxou (zahříváme je) tak dlouho, až kůže na ošetřovaném místě zčervená - prokrví se. Je jich 13. Ošetřují se v pořadí, jak jsou číselně označeny. Na dlani jich máme 7 a na hřbetu ruky 6.

Bod č. 1 leží těsně mezi prostředníkem a prsteníkem. Bod č. 3 je uprostřed dlaně, bod č. 5 leží v ose dlaně na první celé rýze na zápěstí. Body č. 2 a č. 4 leží v jedné třetině mezi středem dlaně a okraji. Sedmý bod leží ve středu prostředního kloubu palce a bod č. 6 je uprostřed mezi sedmým a pátým bodem.

Osmý bod leží proti sedmému na hřbetní straně ruky. Desátý bod je nad třetím kloubem palce a devátý je uprostřed mezi 8 a 10 bodem. Jedenáctý bod leží v malé jamce zápěstního kloubu blíže k malíčku. Třináctý bod se dotýká spojení prostředníku a prostředníku, když jsou přitisknuty k sobě a 12. bod je uprostřed mezi 13. a 11. bodem.

U ženy se prohřívají ZEB na pravé a u muže na levé ruce. V případě těžších onemocnění se ošetřují ZEB na obou rukách. Je možné si na noc nalepit lepicí páskou na základní energetické body (ZEB) semena. Někdy stačí si tyto body pomalovat červenou fixovkou.
 
Kdy neprohříváme ZEB
 
  • Trpí-li klient od mládí vysokým krevním tlakem.
  • Má-li klient teplotu vyšší než 38 st. C.
  • Při zvýšené funkci štítné žlázy.
  • Při chronických zánětech, které se často opakují - např. chronický zánět slinivky, plic atp.
 
Kdy prohříváme (moxujeme) základní energetické body
 
  • Po čtyřicátém roce života je vhodné si jednou za týden tyto body ošetřit. Pozdržíme projevy energie sucha - stárnutí.
  • Děti prohříváme v případě, že jsou často nemocné, prochlazené, slabé, mají rýmu a sníženou imunitu, málo energie a bývají často ospalé.
  • Jsme-li unaveni a nachlazeni.
  • U chronických onemocnění častěji moxujeme jinové ZEB (na dlani).
  • U akutních onemocnění chladu, jako jsou následky havárie, operace nebo úlek - častěji moxujeme jangové ZEB (na hřbetu ruky).
  • Onkologickým pacientům moxujeme všechny body na obou rukou.
  • Při teplotách do 38 st. C lze pacienta prohřívat. Do těchto teplot organismus pacienta bojuje s nemocí a my mu moxou pomůžeme. Pokud jsou teploty nad 39 st. C, teplotu snížíme magnety, černou fixovkou nebo  aspirinem a po snížení tělesné  teploty opět moxujeme. Zvýšená teplota je ochrana těla proti energii chladu.
  • Máme-li pacienta před operací - prohříváme ZEB a po operaci opět. Pacient operaci bude snášet bez obtíží a rekonvalescence se urychlí.
  • Má-li pacient sklon k depresi a trpí smutkem, moxujeme. Velmi rychle se zharmonizuje.Po moxování je vhodné aplikovat na body semínka. (autor: manželé Bělousovi)

 

Podobnou funkci, i když ne tak intenzivní jako s moxou, má prohřívání dlaní a spodních plosek nohou PET lahví, v které je horká voda až 70 st.C. Tuto lahev je dobré zabalit do utěrky a zaoblenou vrchní část lahve držet v dlaních alespoň 10 minut i déle a také ji koulet po zemi ploskami nohou. Teplo vnikne do organismu a posílí jej.
Je vhodné tuto proceduru dělat, v období chřipek, viróz, v době, kdy jsme prochladli a po nemoci. Velmi to prospívá k posílení organismu především starších lidí.

 

 

Aktualizováno 22. 12. 2013, 23:05 uživatelem Michal Šimon