Léčivé prameny

Doporučuji navštívit místa s léčivou vodou

Voda má obrovskou léčivou sílu. Velmi si vážím toho, že v blízkosti mého domova se nachází léčivé a energeticky silné prameny. Doporučuji najít si v blízkosti svých domovů podobná místa a často je navštěvovat. S pokorou a vděčností užívat jejich vodu ke svému uzdravení a posílení.


Jedno z mých oblíbených míst, krásná příroda, silné léčivé a uklidňující energie vody i samotného prostředí, je kostel na samotě v lese, poutní  místo MARIA HILF u Zlatých Hor. Najdete zde dva prameny, jeden je v atriu kostela a druhý asi 200m v lese. V blízkosti kostela je parkoviště, prostředí je přístupné i pro lidi s pohybovými problémy.

Poutní místo Maria ve skále v Klokočůvkách u Oder. Prostředí není tak harmonické  jako u Zlatých Hor, je více frekventované, avšak voda má také léčivou sílu. Jednoduchý přístup k pramenu. V blízkosti je parkoviště.

Poutní místo Turzovka na Slovensku - velmi známé místo. V Turzovce u hřbitova odbočíte vlevo do kopce. K pramenům se dostanete pěšky z Turzovky, krásný výšlap,  ale je to náročnější varianta, pro méně pohyblivé je vhodnější dojed autem až na parkoviště, které je v lese, kousek od pramenů. Pak už je to asi 300 metrů příjemná procházka lesní cestou, kterou lemuje několik léčivých pramenů. Prameny jsou lehce přístupny pro všechny.

Aktualizováno 22. 12. 2013, 23:03 uživatelem Michal Šimon